Транспортът във Великобритания

Потребителски аватар
Nikolay_Popov
Напредващ
Напредващ
Регистриран: 24 мар 2017 02:03
Контакти:

Транспортът във Великобритания

Мнениеот Nikolay_Popov » 27 юни 2019 00:45

На 13-ти юни, като подарък за рожденния ден трябваше да се разкарвам до Станстед, а през малкото свободно време отскочих до Лондон. Общо взето, подобно на споменатото от предния пост- невероятна скъпотия, като цени. Но определено отстъпва откъм организация. Не случих на единно приложение за обществения транспорт. Всичко е прекалено частно, подобно на 90те в България. Всеки частник сам си знае кога му минават превозните средства, сам си продава билетите и тн. Особено за междуселищните превози откъм информация не ми беше удобно. Като за пример ще дам Германия, където приложението на държавните железници става за пътеводител за градския транспорт и може да даде възможните връзки между всяка точка в страната. Нямах много време да се разходя за да събера повече впечатления. На самото летище Станстед ми трябваше локален автобус (2 линии ми вършеха работа), които не се обслужваха по написаното разписание на сектора. Нямаше общо място за информация, карта или схема. Всеки превозвач сам си беше накичил табели, схеми и разписания по секторите.
Станстед Експрес беше приличен. На касата където продаваха билети за него успях да намеря нещо, което иначе е познато в останали европейски държави- карта за цял ден. Не беше евтина, но поне удобно нещо. От тамошната каса също не можаха да ме насочат за някакъв електронен пътеводител, но ме насочиха да ползвам Google Maps. Факт е, че имам лична преднамереност към Великобритания, но определено откъм обществен транспорт нещо не успях да се впечатля. Самият Лондон ми се стори доста мизерен, но обяснимо предвид колко е нагъчкан и от това натоварен. Много неудобно за метрото и влаковете е маркирането на билет на влизане и излизане от гарата/станцията, от което нещо ми се губи смисълът. Самото влизане и излизане от метростанция понякога отнема доста време...
Ето и няколко снимки от деня:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
roshko25
Ентусиаст
Ентусиаст
Регистриран: 26 дек 2016 17:58
Контакти:

Re: Транспортът във Великобритания

Мнениеот roshko25 » 29 юни 2019 21:13

Nikolay_Popov написа:На 13-ти юни, като подарък за рожденния ден трябваше да се разкарвам до Станстед, а през малкото свободно време отскочих до Лондон. [...]

Как е средната скорост на лондонското метро. Чувал съм, че влаковете се движат доста бавно на места и чакат по почти минута на светофарите. :?

zirka
Напредващ
Напредващ
Регистриран: 21 дек 2016 18:51
Контакти:

Re: Транспортът във Великобритания

Мнениеот zirka » 10 юли 2019 17:09

Като става въпрос за това летище, най- интересното е метрото на колела, ако може така да се каже за вагонетките, които се движат по ''коловози'' на гуми (но нещо съм затрил снимките). Вързани са по няколко на брой и се движат на автопилот през определен интервал, който е в зависимост от часовото време. Вече забравих колко но е често, а от късно полунощ до 05 ч мисля беше не работи.
Освен това около него до прилежащи възлови станции... има автобиси... включително и съчленени.
Прикачени файлове
IMG_1959 - Copy.jpg
IMG_20181118_023819 (3) - Copy.jpg

Върни се в “Градският транспорт във Великобритания”